Перевтілення

Комментировать

Франц Кафка своїм оповіданням «Перевтілення» підкреслює швидкоплинність і незначущість людського існування, абсурдність життя у всіх його проявах, трагізм особистості серед громадської спільноти.

Головний герой цієї історії – працелюбний, чуйний, відданий своїй родині і справі, якою він заробляє гроші для утримання своєї сім’ї, надзвичайно чутливий та вразливий молодий чоловік. Якби потрібно було написати твір на тему грегор замза людина чи комаха, то варто, насамперед зазначити, що набагато важливіші внутрішні якості у вирішенні цього питання.

Що робить нас людьми? Хіба зовнішня оболонка і причетність по класифікації Дарвіна до гомо сапієнс – навряд чи саме це. Людяність не дається нам автоматично відразу з тілом і повним набором відчуттів. Адже Грегор, опинившись у панцирі комахи, не втратив ніжності і чутливості своєї вразливої душі, навіть навпаки – він почав ще гостріше відчувати біль і страхи своїх близьких через те, що він став причиною їхніх неприємностей.

Співпереживання, співчуття, альтруїзм і бажання завжди прийти на допомогу своєму ближньому, підтримати і принести користь комусь, хай навіть це буде негативно позначатися на власному житті – саме такі якості відрізняють людину розумну — справжню, людяну людину – від простих представників фауни, які живуть лише для того, аби харчуватися і розмножуватися.

І так прикро стало Грегору, що він тепер, у цьому неповороткому тілі, яке отримав після перетворення, не має можливості допомагати своїм близьким – саме це найбільше гнітило цю людину, а не сам факт трансформації і всі незручності, які він отримав разом з нею. То які ще докази потрібні для доведення людяності цієї великої комахи? Думаємо, цього достатньо.

І особливо разюча відмінність на фоні самопожертви Грегора відчувається у ставленні до нього його близьких – тих, заради кого він, власне, і прожив все своє «людське» життя. Та навіть у комашиному тілі він намагався якнайменше додавати їм клопоту і незручностей. Якщо сестра ще певний час відвідувала героя, аби прибрати за ним і принести їжу, то батьки відразу ізолювали себе від нього, моментально перекресливши будь-які родинні стосунки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *