Байкерська культура

Комментировать

Кого ми називаємо байкерами? Всім відомо, що цей термін походить від англійської назви мотоцикла, тому що затяті мотоциклісти – це саме ті люди, про яких ми хочемо поговорити в нашій статті.

Саме затяті, бо вони не просто їздять на цьому виді транспорту, а не уявляють свого життя без байка. Для них також характерним є об’єднання з іншими людьми, однодумцями у цьому напрямку, а також своя ціла культура.

Байкерська атрибутика — важлива складова всієї культури байкерів. Широкого розповсюдження такі аксесуари не отримали, тому треба шукати спеціалізовані магазини, аби придбати відповідну атрибутику. Ще зовсім недавно пошук займав багато часу, а асортимент не надто вражав своєю різноманітністю.

Сьогодні це можна зробити більш швидко і доступніше, ніж раніше, за допомогою онлайн магазину bikerringshop.com. У каталозі, представленому на порталі магазину, великий асортимент товарів для справжніх байкерів. Тут можна придбати гаманці і персні, ланцюжки і сережки, готичний кулон та інші особливі аксесуари, що підкреслюють належність до байкерської касти.

Байкерський рух зародився в 50-х роках у США, проник до Європи і колишнього СРСР в 70-х (у нас таких людей називали тоді «рокерами»). До недавнього часу поняття «байкер» поширювалося виключно на власників чопперів і неодмінно асоціювалося з винесеним далеко вперед переднім колесом, великою кількістю хрому, шкіри, довгим волоссям і бородою мотоцикліста. Але зараз і власники спортивних мотоциклів сміливо називають себе байкерами.

Стереотипний зовнішній вигляд байкера: «косуха» (шкіряна куртка із замком навскоси) або шкіряна мотокуртка (часто поверх мотокуртки одягається джинсовий або шкіряний жилет без рукавів з «квітами» (символікою) мотоклубу), шкіряні штани. Байкери часто відпускають довге волосся, вуса, бороди. Для захисту очей від вітру носять окуляри, нерідко ігнорують шоломи, але іноді носять справжні або стилізовані каски з рогами або без.

У символіці байкерського руху найчастіше використовуються такі атрибути:

• прапор Конфедерації, запозичений від американських байкерів. Він символізує нонконформізм руху;
• зображення черепа, що символізує безстрашність перед обличчям небезпеки і смерті;
• емблема клубу, нашита на спину (часто її нашивають на шкіряні або джинсові жилетки, які надягають поверх косухи, але можуть нашивати і на куртку);
• татуювання — із зображенням мотоцикла, символіка і логотипи Harley Davidson, різні образи свободи і дороги.

Цей прошарок культури має також свої підвиди. Серед байкерів є різні окремі групи, які умовно розділяють на:

• показушників — тих, хто купує найкрутіші транспортні засоби, але на дорозі з’являється нечасто. Основна їх мета — показ різних трюків на спеціальних майданчиках;
• войовничі мотоциклісти —переважно це або невеликі компанії, або одинаки, які дуже часто займаються злочинною діяльністю, філософія субкультури їх не цікавить;
• скамейкери — люди, що переймаються культурою байкерів, але тільки теоретично, часто в них нема мотоцикла;
• базіки —люди з байками, які рідко виїжджають на них, а частіше говорять про них в Інтернеті, вони дуже люблять виставляти напоказ свої ідеї;
• справжні байкери— які з дитинства люблять свободу, дорогу і, звичайно ж, мотоцикли. Їзда для них — справжній сенс життя, а мотоцикл кращий друг.

Справжні байкери не люблять показуху, а якщо і роблять що-небудь, то знають чому. Кожен елемент символіки — це частина їхнього життя і філософії. При цьому такі люди завжди готові допомогти на дорозі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *