Як знімали перший в Україні фільм-пограбування “Екс”

Комментировать

Український кінематограф – в очікуванні сенсації. Один із перших у незалежній Україні, історичний екшн – “фільм-пограбування”.

У стрічці Сергія Лисенка “Екс” – реальна історія про молодих людей, патріотів із західної України, яка трапилася в 30-х роках на Галичині. В оточенні трьох імперій вони одержимі ідеєю суверенітету своєї батьківщини. Гроші їм потрібні, щоби продовжувати революційну боротьбу, а пограбування – це експропріація, яку вони коротко назвали “екс” і зробили символом опору. Бійці готують наліт на поштове відділення. Акція перетворюється на криваву бійню, тепер у них вибір невеликий: смерть або безсмертя. “Щоб про цю справу кричали всі газети”, – говорить один із героїв.

“Звичайно, є місток у сьогоднішній день. Безумовно, я думаю, що хлопці, які борються на сході, схожі на моїх героїв”, – говорить режисер фільму Сергій Лисенко.

Фільм “Екс” кінокритики по праву розглядають як один із першопрохідців жанру екшн. Та для творців фільму було важливо підкреслити момент боротьби за визволення своєї країни.

“Я не можу сказати, що я відкрив якісь нові горизонти. Але вважаю, що за останні 10 років – це перша історична драма з елементами бойовика. Ми думали про глядача, про те, що він повинен піти у кінотеатр і, затамувавши подих, подивитися фільм від початку до кінця”, – говорить Сергій Лисенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *