Історик назвав найгірші фільми про війну

Комментировать

Список найгірших історичних фільмів про війну склав британський історик і письменник Ентоні Бівор.

На його думку, у фільмі «Операція «Валькірія» 2008 року є грубі історичні помилки. Історик звинувачує актора Тома Круза, який зіграв у стрічці роль полковника Клауса фон Штауффенберга, в тому, що він грає в стилі іншого фільму з його участю — «Кращого стрілка» 1986 року, передає TheGuardian.

Фільм «Ю-571» з Метью Макконехі 2000 року Бівор назвав «безсоромним обманом». За сюжетом в ньому американці захоплюють німецький підводний човен і машину розшифровки Enigma. Вона дозволяє союзникам виграти битву за Атлантику. У титрах фільму творці призналися, що насправді це був екіпаж есмінця британського Королівського флоту HMS Bulldog, який здійснив подвиг за сім місяців до того, як США вступили у війну.

Недостовірними з історичної точки зору вчений назвав фільми «Ворог біля воріт» з Джудом Лоу (2001), «Патріот» з Мелом Гібсоном (2000) і «Врятувати рядового Райана» з Томом Хенксом (1998).

«Реальна проблема полягає в тому, що потреби історії та кіноіндустрії принципово несумісні. Голлівуд все спрощує по заданих формулах», — вважає Бівор.

Творців фільму «Дюнкерк» і «Темні часи» письменник звинувачує в надлишку художнього вимислу. У першому не вдалося передати всю масштабність операції, а в другому, за його словами, багато сцен вигадані.

«Я втрачаю надію від того, що американські та британські кінематографісти вважають, що вони мають повне право так легко грати з фактами, зарозуміло вважаючи, що їх версія так само хороша, як правда», — вважає письменник.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *