Новости

Як визначити рівень комфорту житла?

Комментировать

Забудовники умовно ділять на кілька категорій всі житлові будинки. Це робиться для того, щоб окреслити всі переваги та недоліки запропонованої будівлі всього кількома термінами. Але дуже часто у своєрідній класифікації допускаються неточності.

Документ, який так і не набув статусу офіційної інструкції, розроблений українськими спеціалістами ще на початку двотисячних виділяє кілька категорій будинків, але на практиці, дуже часто недобросовісні представники компаній-забудовників використовують термінологію документу в маркетингових цілях. Адже коли людина чує слово клас «люкс», або ще щось в цьому роді, то їй здається, що фірма пропонує щось справді вартісне.

Критерії оцінки

Через відсутність відповідальності за плутанину з класами покупцю можна легко стати жертвою дрібного шахрайства. Звісно авторитет таких компаній неминуче падає. Класифікація починається з місця розташування будинку. У кожному місті є умовні зони розміщення, тобто центр, мікрорайони, спальні райони і так далі. Наступний критерій – характеристика самої конструкції, матеріали, технологія будівництва, властивості цих матеріалів. Ще один розділ критеріїв – загальне облаштування території, яка оточує будинок, особливості інфраструктури та управління. На основі цих характеристик виділяють соціальне житло, клас економ, квартира бізнес-класу, преміум та де-люкс.

Соціальне житло

Під дану категорію підпадає будь-який будинок, який комісія відповідних органів може назвати придатним для експлуатації. Житлова площа в такій квартирі не перевищує 20 кв. м на одну людину. Яскравий приклад даного типу – вторинне житло «хрущовка» з паркувальним місцем з розрахунком пів місця на одну квартиру. Будівельні матеріали використовуються найдешевші. Один з великих плюсів – зазвичай утримання такого будинку коштує теж найдешевше.

Економ клас

Багатоповерхові будинки побудовані з цегли, моноліту, або за допомогою панельної технології з мінімальною площею на одну людину до 40 кв. м. балкон, лоджія, механічний сміттєпровід, стандартний ліфт, дитячі та спортивні майданчики та охайна територія навколо будинку.

Бізнес-клас

Квартира бізнес класу в нашій країні здебільшого не відповідає усім вимогам. Це щось краще, ніж економ, але ще не бізнес. Основні переваги перед економом – тільки якісні цегельні стіни, оригінальність планування, ліфти з найсучаснішими функціями та матеріалами виготовлення, просторість, а також ці будинки огороджуються та навіть можуть мати охорону. Преміум та де-люкс квартири на жаль не доступні більшості наших співвітчизників і саме ці категорії виглядають захмарною розкішшю, і саме цими термінами вільно оперують забудовники вводячи своїх клієнтів в оману.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *