Вибираємо бензопилу

Комментировать

Справжній господар завжди тримає порядок не тільки в будинку, але й біля дому. Для того, аби доглядати за деревами в саду, необхідно мати в своєму обійсті пилку. Найкращий варіант – бензопила, яка має схвальні відгуки.

Як вибрати бензопилу для господарчих потреб? Магазин Добрий господар, офіційний дилер провідних виробників інструментів для дому, дасть поради стосовно вибору.

Головними критеріями, на які варто звернути увагу, будуть:

1. Потужність бензопили. Вона вказує на те, з якою силою мотор може тягнути ланцюг.

За потужністю пили діляться на:

• 1,5-2,0 кВт — побутові бензопили. Підходять для розпилювання дерев невеликого діаметру і протягом не більше 20 годин на місяць;
• 2,0-3,0 кВт — напівпрофесійні бензопили. Використовуються для розпилювання дерев середнього діаметру і використовуються не більше 200 годин на місяць;
• більше 3,0 кВт — професійні. Використовуються для розпилювання дерев великого діаметру протягом більше 200 годин на місяць.

2. Вага бензопили. Чим більша потужність бензопили, тим більшою буде її вага. Краще, щоб вага була не дуже великою, тоді легше працювати і не так швидко втомлюєшся під час роботи.

3. Довжина шини. Шина — це те, на чому кріпиться ланцюг. Від її довжини залежить діаметр дерева, який можна розпиляти за один раз. Довжина шини залежить від потужності пили — чим більше потужність, тим довшу шину можна використовувати. Шини бувають такі:

• 30-35 см — можна розрізати дерево товщиною 25-30 см за один раз, або 50-60 см, якщо пиляти з двох сторін;
• 40-45 см — можна розрізати дерево товщиною 35-40 см за один раз, або відповідно 70-80 см;
• більше 45 см — використовується для спилювання товстих дерев з діаметром понад 80 см.

4. Крок ланцюга. Крок ланцюга — це відстань між двома найближчими зубчиками ланцюга. Чим більший крок ланцюга — тим продуктивнішою буде робота пилки, але одночасно з тим створюється велика вібрація і сильний шум.

5. Безпека бензопили. Однією з основних небезпек при використанні бензопили є так званий зворотний удар. Він трапляється тоді, коли шина пилки зустрічається з якоюсь твердою поверхнею і пилу автоматично відкидає назад. Для захисту від цього на пилі повинна бути спеціальна ручка-щиток, яка при зворотному ударі автоматично зупиняє ланцюг бензопили.

Для використання в побутових умовах, біля дому, достатньо буде придбати бензопилу потужністю 1,5-2,0 кВт з довжиною шини 40-45 см і кроком ланцюга 3/8.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *